Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Okulistyką weterynaryjną zajmuje się od 2005 roku. Podczas studiów odbyła liczne staże i praktyki zagraniczne, między innymi jako stypendystka programu Ceepus na Uniwersytecie w Budapeszcie oraz na Uniwersytecie im. Ludwika Maximiliana w Monachium, w jednym z najlepszych ośrodków okulistyki weterynaryjnej w Europie pod kierunkiem prof. H. Gerhardsa.

W latach 2006-2009 pracowała jako tłumacz w wydawnictwie Elsevier, przekładając na język polski publikacje z zakresu okulistyki weterynaryjnej.

Ukończyła kurs I stopnia ESAVS z zakresu okulistyki w Luxemburgu. II stopień kursu z zakresu chirurgii okulistycznej organizowanego w Tuluzie.

Regularnie uczestniczy w corocznych zjazdach European College of Veterinary Ophthalmology.

Od 2016 roku dodatkowo zajmuje się pracą naukową z zakresu zastosowania najnowszych osiągnięć medycyny regeneracyjnej w leczeniu chorób siatkówki. Specjalizuje się w medycynie translacyjnej pełniąc funkcję Dyrektora do Spraw Małych Zwierząt w Międzynarodowym Instytucie Medycyny Translacyjnej. Obecnie jej praca naukowa koncentruje się na sposobach regeneracji siatkówki, rogówki oraz gruczołów łzowych u małych zwierząt i koni.

W 2021 roku obroniła pracę doktorską pt. „Rola i znaczenie zewnątrzkomórkowych mikrofragmentów błonowych izolowanych ze stromalnych komórek progenitorowych z ludzkiej tkanki tłuszczowej w przebiegu chorób degeneracyjnych siatkówki u psów” uzyskując tytuł doktora nauk biologicznych.

Praca naukowa została zwieńczona następującymi publikacjami:

Zajmuje się dodatkowo okulistyką koni wykonując konsultacje okulistyczne oraz pełny zakres zabiegów operacyjnych, takich jak cyklofotoablacja, operacje ślepoty miesięcznej, implanty z cisplatyny czy chirurgia zaćmy. Przeprowadziła z powodzeniem pierwszy opisany w Polsce zabieg operacji obustronnej zaćmy u 2 miesięcznego źrebięcia. Regularnie prowadzi szkolenia zakresu okulistyki koni.

Pracuje jako szkoleniowiec w zakresie ultrasonografii okulistycznej oraz medycyny regeneracyjnej, prowadząc kursy oraz wykłady podczas prestiżowych imprez weterynaryjnych.

Jako panelista czyli Eye Scheme Examiner European College of Veterinary Ophthalmology wystawia Certyfikaty badania oczu ECVO.